Prci prci prcičky

American pie (1999)

 

"Tenhle film je tak trošku kultovní, udal směr a po něm už tuhle vlnu nikdo neztvárnil líp .."

 

Hodnocení Admina: 100%

Hodnocení diváků CSFD: 66%

Hodnocení diváků IMDB: 69%

 

Děj:

 Psal se rok 1998 a jistí bratři Weitzovi zrovna přemýšleli, co by se tak v dnešní době mohlo narvat do filmu pro mladé, aby to bylo něco výjimečného, davy pubescentů na to proudily ještě půl roku po premiéře a hlavně, dobrovolně a rádi za to platily. To přemýšlení netrvalo moc dlouho. Mladými samozřejmě hýbe sex a je s podivem, že to někoho nenapadlo dřív. A jak to bylo dál, to už všichni známe moc dobře.

 

O rok později se na plátnech kin vyloupl hrdina Jim, jehož jedinou starostí bylo přijít o panictví. Pokoušel se o to s neohrabaností puberťákům vlastní, měl spoustu kamarádů, kteří už si vrzli (nebo o tom aspoň pořád mluvili), ale on se rozhodl počkat si na tu pravou. Tou má být česká studentka Naďa s tělem a obličejem Shannon Elizabeth, tedy takový ten vlhký sen každého mladíka v podobném věku. Ale jak už to tak bývá, ta pravá příležitost se ve skutečnosti vždycky vyloupne zcela neplánovaně a neorganizovaně… a člověkem, do kterého byste to neřekli. Resp. ne potom, co vám sdělí, co všechno si kam strkal na letním táboře… ;).

 

Weitzovi to zkrátka vzali za správný konec a vědomě odstartovali neuvěřitelnou smršť více či méně povedených plagiátů s více či méně nechutnými herci a příhodami, kde to dělá každý snad úplně s každým. Více však neznamená automaticky lépe a je nasnadě, že Jimův stín a prvotní originalitu už se nikomu dalšímu překročit nepovedlo.

 

Zajímavosti:

 • rozpočet : $11 millionů   tržby celosvětově : $235,483,004

 • Erekce Jasona Biggse na počátku filmu je udělána z klobásy přivázané k tužce a zabalené do hliníkové folie.

 • Pivo se spermatem je ve skutečnosti s vaječnými bílky.

 • Film původně zahrnoval scénu, kdy do Jimova pokoje vejde mladší bratr během sexuálního aktu, tato scéna byla vystřižena.

 • Ve scéně, kdy Jim běží přes silnici od jednoho domu k druhému, dostal Jason Biggs úpal.

 • První hlavní roli dostal Seann William Scott.

 • Alyson Hannigan měla původně hrát roli Heather, po přečtení scénáře se však sama rozhodla pro roli Michelle. 

 • Když scénarista Adam Herz posílal svůj scénař so studia, jmenoval se film původně "Untitled Teenage Sex Comedy That Can Be Made For Under $10 Million That Most Readers Will Probably Hate But I Think You Will Love". Později se název změnil na "East Great Falls High", poté "Great Falls", a nakonec "American Pie". 

 • Píseň, která hraje když Finch běží do koupelny, je "Walk, Don't Run" od The Ventures.

 • Internetová adresa pro sledování přenosu z webkamery, kterou Jim emailem posílá svým kamarádům, je https://128.220.27.192/temp/NadiaVision. (IP adresa ve skutečnosti patří Katedře Psychologie Univerzity Johna Hopkinse v Baltimore

 • Existují dvě verze scény, když Jim (Jason Biggs) souloží s jablečným koláčem. U jedné leží na stole (internetová verze) a u druhé stojí vedle kuchyňské linky (televizní verze)

 • Postava, kterou hrál Chris Klein v prvních dvou dílech se původně měla jmenovat Zyskowski. John Zyskowski byl přítel scenáristy Adama Herze a nakonec nesvolil, aby bylo jeho jméno použito ve filmu a postava se tak přejmenovala na Chris “Oz“ Ostreicher. Ve filmu Prci, prci, prcičky 3: Svatba pak můžeme vidět majitelku květinářství, která se jmenuje Mrs. Zyskowski. V titulcích si pak můžeme všimnout „Special thanks John Zyskowski".

 • Postava, kterou hraje Eddie Kaye Thomas se v původním konceptu jmenovala French Rappaport, později byla změněna na Paul Finch

 • Film přitáhl do kin celkem 377 537 diváků a vydělal 23 160 683 korun českých.

Herci:

Jason Biggs ... Jim Levenstein

 Chris Klein ... Chris 'Oz' Ostreicher

 Thomas Ian Nicholas ... Kevin Myers

 Alyson Hannigan ... Michelle Flaherty

 Shannon Elizabeth ... Nadia

 Tara Reid ... Victoria 'Vicky' Lathum

 Eddie Kaye Thomas ... Paul Finch

 Seann William Scott ... Steve Stifler (as Seann W. Scott)

 Eugene Levy ... Jim's Dad

 Natasha Lyonne ... Jessica

 Mena Suvari ... Heather

 Jennifer Coolidge ... Stifler's Mom

 Chris Owen ... Chuck Sherman

 Eric Lively ... Albert

 Molly Cheek ... Jim's Mom

Info:

https://www.csfd.cz/film/20317-prci-prci-prcicky-american-pie/

https://www.imdb.com/title/tt0163651/

https://www.imdb.com/title/tt0163651/

Fotogalerie: American pie (1999)


TOPlist