Prci prci prcičky 2

American pie 2 (2001)

 

"Slušný nástupce jedničky. Tedy solidní odpočinková komedie pro náctileté, která si na nic více nehraje."

"Prcičky jsou prazáklad a navždy zůstanou."

 

Hodnocení Admina:  80%

Hodnocení CSFD: 59%

Hodnocení diváků IMDB: 62%

 

Děj:

Čas prázdnin v parném americkém létě se rozhodne partička kamarádů (Stifler, Oz, Kevin, Jim, Finch) trávit na chatě u jezera. Čeká je hodně práce ale i zábavy. Dohromady přijmou brigádu a vrhnou se na natírání domů ve městě, které je zahlceno kráskami. To způsobí také několik nemalých problémů, které hlavně Stifler dokáže bravurně využít. Ale co by to bylo za prázdniny, bez pořádné party. Stifler se chopí organizace i přesto, že kluci berou nadcházející párty trochu s rezervou. Žádný z nich nečeká velké věci, hned z několika důvodů.

Kevin a Vicky jsou pořád ještě "zlomená srdce", ačkoliv se navenek tváří jako že se nic nestalo. Kevin ale k Vicky stále něco cítí a tak se dočkáme zajímavých rozuzlení. Jim stále prahne po naší sexy české dívce Nadie. Když zjistí, že se ho chystá navštívit, rozhodne se obšťastnit návštěvou svojí bývalou dívku Michelle. S prosíkem o radu, jak procvičit svoje sexuální taktiky(aby znovu nedošlo k předešlému neúspěchu), se objeví na hudebním táboře a neobejde se to samozřejmě bez pořádného humbuku. Oz a Heather jsou stále spolu, třebaže je od sebe dělí nemalá vzdálenost. Proto se pro ně vstává jediným východiskem sex po telefonu, u kterého se nenudí ani Stifler. Finch je neustále posedlý jeho tajnou schůzkou se Stiflerovou mámou. A Stifler? Ten zůstal stejně bláznivým nadrženým psem, jako byl vždycky, jen ho ve vleku doprovází jeho mladší bratr.

V průběhu léta tak čtyřka přátel (+ Stifler a jeho bratr) usilují o udržení a u některých rozšíšení jejich dovedností, především zkušeností. Oze čeká zkoužka věrnosti, Finche zkouška z usilovných studií Tantry, Kevin se pokouší dostat do pohledu Vicky, i přes fakt, že má Vicky čerstvý vztah a nakonec Jimova zkouška omezit jeho předčasný "tryskový problém". Vše je naplněno spoustou nehod a nešťastných náhod. Jako když Jim přilepí svoje "vybavení" lepidlem a je předevšemi za skrytého smíchu odvezen do nemocnice.

Poté, co Jimova trenérka sexuálních metod Michelle proškolí Jima, přijíždí Nadia a je třeba dokončit, co tehdy podělal. Ale k údivu všech vznikne nečekané pouto s Michelle a Jim Nadiu nechá. Ačkoliv Nadia utrpěla šok, osud ji do cesty přivede jiného kluka, který má schodou okolností přezdívku "Šermen" alias "Šerminátor".

Kevin pochopí, že Vicky zůstane navždy jen jeho kamarádkou. Oz vydrží věrnost, i přes Stiflerovo nekončící provokace. Sám jediný Stifler se zdá být ochoten vytáhnout všechny hodnoty Stiflerova rodu a zakončit tak perfektní prázdniny.

A Finch? Náš zásadový Finch? Dobře, díky schodě náhod si na konci filmu užije tanec "Hula hula", jak jinak než se stiflerovo mámou, nicméně tentokrát v autě. 

 

Zajímavosti:

 • Rozpočet : $30 millionů,  tržby celosvětově : $287,553,595

 • Film v našich kinech navštívilo 371 714 diváků a vydělal 31 856 217 korun českých

 • Několik scén z hudebního tábora bylo natáčeno v táboře JCA Shalom v Malibu

 • První zkouška s režisérem Jamesem B. Rogersem proběhla ve striptýzovém klubu v Los Angeles

 • Narozdíl od prvního dílu, v tomto se Shannon Elizabeth odmítla svléknout a natočit choulostivější scény

 • Poštovní směrovací číslo 49456 na pohlednici, kterou poslala Nadia Jimovi patří Spring Lake v Michiganu

 • Původně se ve filmu měla objevit i postava Stiflerova otce, kterého měl hrát herec Bill Paxton, ten ale musel roli odmítnout kvůli jiným plánům.

 • Film původně zahrnoval i scény, ve kterých hrál Stiflerova otce herec Chris Penn. Tyto scény byly ale nakonec po negativních reakcích ze zkušebního vysílání odstraněny

 • Ve stejné učebně, kde Chris Klein (Oz) a Seann William Scott (Stifler) jdou při úvodní scéně na závěrečnou zkoušku, se natáčela i scéna z filmu Mládí v trapu (2003).

 • Ve scéně, kde Kevinův starší bratr (Casey Affleck) telefonuje, jsou za ním na chodbě dva pánové v oblecích, ten vyšší vlevo je režisér Rogers a ten menší vpravo je autor scénáře Adam Herz

 • Ten žlutý dům, kde jsou Jim, Finch, Kevin, Oz a Stifler na brigádě se nachází v rezidenční čtvrti Los Cerritos, Long Beach v Kalifornii, stejně jako druhý dům, ve kterém bydlí “lesbičky“. Naproti přes ulici se nachází dům, kde se natáčely mj. scény z filmů Volný den Ferrise Buellera (1986), Bulšit (2003) nebo thriller Červený drak (2002). V blízkosti se nachází rovněž i dům rodičů Jima

 • První scéna s Nadiou (Shannon Elizabeth) se natáčela v centru LA a nikoliv v New Yorku. V pozadí dnes již nestojící mrakodrapy World Trade Center byly do záběru jen “zakomponovány“, jako kdysi nejznámější symbol NY. Pro lepší dojem byly do záběru přidány žluté taxíky a hot dog stánek

 

Herci: 

Jason Biggs ... Jim Levenstein
 Shannon Elizabeth ... Nadia
 Alyson Hannigan ... Michelle Flaherty
 Chris Klein ... Oz
 Thomas Ian Nicholas ... Kevin Myers
 Natasha Lyonne ... Jessica
 Tara Reid ... Vicky
 Seann William Scott ... Stifler
 Mena Suvari ... Heather
 Eddie Kaye Thomas ... Finch
 Chris Owen ... Chuck Sherman
 Eugene Levy ... Jim's Dad
 Molly Cheek ... Jim's Mom
 Denise Faye ... Danielle
 Lisa Arturo ... Amber

Info:

https://www.csfd.cz/film/20318-prci-prci-prcicky-2-american-pie-2/

https://www.imdb.com/title/tt0252866/www.imdb.com/title/tt0252866


TOPlist